tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Diyetisyen Göksun Aladağ – Aris Psikoloji ve Beslenme Danışmanlığı

Diyetisyen Göksun Aladağ hakkında

Diyetisyen Göksun Aladağ, Dyt, Göksun Aladağ, Konya Diyetisyen Göksun Aladağ, Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu Göksun Aladağ

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Diyetisyen Nisa AKIN

Diyetisyen Nisa AKIN, İlk, orta ve lise eğitimini Konya’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini İstanbul Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde 5 yıl (1 yıl ingilizce hazırlık) süren eğitimini 2017 yılında tamamlamıştır.

Diyetisyen Nisa AKIN, 2018 yılında Konya Dr. Portakal Sağlıklı Yaşam Merkezinde çalışmış olup,
Şuan Dr. Hasan Karaağaç Kliniğin’de danışanlarına hizmet vermektedir.

İŞ DENEYİMLERİ

• Kasım 2018 – Halen – Dr. Hasan Karaağaç Kliniği, Konya – Klink Beslenme ve Diyet Polikliniği – Diyetisyen
• Ocak 2018 – Ekim 2018 – Dr. Portakal Sağlıklı Yaşam Merkezi, Konya – Klinik Beslenme ve Diyet Polikliniği – Diyetisyen
• Nisan 2017 – Mayıs 2017 – Maslak Acıbadem Hastanesi, İstanbul – Klinik Beslenme ve Diyet Polikliniği – Stajyer Diyetisyen
• Mart 2017 – Nisan 2017 – Bakırköy Acıbadem Hastanesi, İstanbul – Klinik Beslenme ve Diyet Polikliniği – Stajyer Diyetisyen
• Şubat 2017 – Mart 2017 – Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Antalya ––Nütrisyon Timi, Klinik Beslenme ve Diyet Polikliniği – Stajyer Diyetisyen
• Ocak 2017 – Mart 2017 – Atakent Acıbadem Hastanesi, İstanbul – Klinik Beslenme ve Diyet Polikliniği – Stajyer Diyetisyen
• Aralık 2016 – Ocak 2017 – Türk Telekom 2.Bölge Müdürlüğü – Stajyer Diyetisyen
• Kasım 2016 – Aralık 2016 – Resport Catering/ Sağlıklı Lezzetler Projesi – Stajyer Diyetisyen
• Eylül 2016 – Kasım 2016 – Fulya Acıbadem Hastanesi, İstanbul – Klinik Beslenme ve Diyet Polikliniği – Stajyer Diyetisyen
• Temmuz 2016 – Ağustos 2016 – Kozyatağı Acıbadem Hastanesi, İstanbul – Klinik Beslenme ve Diyet Polikliniği – Stajyer Diyetisyen
• Haziran 2015 – Ağustos 2015 – Konya Beyhekim Devlet Hastanesi – Stajyer Diyetisyen

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Diyetisyen Aysun Sariye DÜNDAR – Pera Beslenme ve Diyet Danışmanlğı

993 yılında Konya’da dünyaya geldim.ilk,orta ve lise öğrenimi Konyada tamamladım.2015 yılında Mevlana üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum. Şu an Selçuk üniveristesi Beslenme Eğitimi bölümünde yüksek lisans yapmaktayım. 2017 yılında Konyada özel ofisimde danışanlarıma hizmet vermekteyim.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Diyetisyen Büşra DAYIOĞLU – Novafertil Tüp Bebek Merkezi

1994 yılında Konya Meram’da doğdu.

İlkokul ve ortaokulu Vakıfbank İlkokulu’nda, lise eğitimini Karatay TOKİ Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu.
2016 yılında ”İstanbul Beykoz İlçesi’nde Yaşayan 0-2 Yaş Arası Çocuğu Olan Annelerin Anne Sütü ve Tamamlayıcı Beslenme Konusunda Bilgi, Tutum ve Davranışlarının Değerlendirilmesi” konusunda araştırma yaptı.
Tezini 2017 yılında ”Tip 2 Diyabetli Bireylerin Beslenme Bilgi Düzeylerinin Belirlenmesi ve Saptanması” konusu üzerine yaptı.

Stajlarını;

Gönüllü Stajlarım : Dr. Portakal Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde ve Selçuklu Toplum Sağlığı Merkezi’nde 1’er ay süreyle tamamladı.

Toplu beslenme sistemleri stajını; ISS Başakşehir Doğa Koleji ve ISS Medipol Mega Hastaneler Kompleksi’nde,
Klinik çocuk stajını; Özel Nisa Hastanesi ve İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde,
Klinik erişkin stajını; Medipol Esenler Hastanesi ve Medipol Mega Hastaneler Kompleksi’nde,
Elektif stajını ise Medipol Mega Hasteneler Kompleksi’nde 1’er ay süreyle yaptı.
2013 ve 2014 yılında Konya’da yapılan ”Gündemimiz Beslenme Sempozyumuna” katıldı.
2015 yılında irene academy tarafından İstanbul’da düzenlenen Kardiyometabolik Sendrom Okulunun 1. bölümü olan ‘İnsülin Direnci’ adlı eğitime katıldı.
2016 yılında Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde düzenlenen ”Spastik Kolit, Çölyak vb. &FODMAPs ve Ötesi Konferansı” etkinliğine katıldı.
2017 yılı mart ayı başlarında TSC Yönetim Sistemleri Akademisi tarafından düzenlenen ”ISO 22000 : 2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, FSSC 22000 Gıda Güvenliği Sistem Sertifikasyonu ve BRC Gıda Güvenliği Global Standartı” eğitimlerine katılmıştır. Mart ayı sonlarında T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurumu’nun destekleriyle Yükseliş İktisadi ve Stratejik Araştırmalar Vakfı tarafından Ankara’da düzenlenen ”5. Fetal Hayattan Çocukluğa İlk 1000 Gün Gebe ve Çocuk Beslenmesi Kongresine” katıldı.
2017 mayıs ayının başlarında İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü ve MEDSAY tarafından düzenlenen ” IV. Sağlık Yönetimi Öğrenci Kongresine” katıldı. Mayıs ayı sonlarında Acıbadem Üniversitesi tarafından İstanbul’da düzenlenen ”6. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu 1. Yaşam İçin Beslenme ve Spor Kongresine, Obezite Diyetisyenliği ve Sporcu diyetisyenliği Kursu”na katıldı.
Şu anda Konya Novafertil Tüp Bebek Merkezi diyet polikliniğinde hizmet vermektedir.

2017 Ekim itibariyle Selçuk Üniversitesi Beslenme Eğitimi bilim dalında yüksek lisansa başlamıştır.

 

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

DiYAMER

Ahmet Gürapaydın

1978 yılında Konya’da doğdu. İlk orta ve lise tahsilini Konya’da tamamladı.
1996 yılında Hacettepe üniversitesi beslenme ve diyetetik bölümünü birincilikle kazandı.
Mezuniyet tezini İnsülin hormonu & obezite ilişkisi, obez kişilerde davranış tedavisi konuları üzerine vererek o dönem, üniversite de adından çokça söz ettirdi. Tez konusu hocaları tarafından yoğun ilgi gördü. Ankara İbn-i Sina hastanesi Enteral-Paranteral beslenme servisinde, Hacettepe üniversitesi hastanesinde poliklinik bölümünde başarılı stajlar yaptı.
Mezuniyet sonrası özel hastanelerde 4 yıl görev yaptı, 2001 yılında Konya’ya ilk vücut yağ ölçüm ve analiz cihazını getirdi. Bu sayede zayıflama, vücut analizi, metabolizma ve davranış tedavisi konusunda büyük tecrübeler kazandı. Bu tecrübe ona; kalıcı kilo kaybının diyet listeleri ile değil, bireyin bilinçlendirilmesi ile ilişkili olduğunu öğretti.
Kendine özgü diyetsiz davranış değiştirme tedavisini geliştirerek Konya’da bir ilke daha imza attı. Zayıflama programların da kalori hesabı yapmaması çok eleştiri alsa da “O” , hep sıkıcı diyet listelerinden çok, kişinin davranışlarının, çevresinin zamanla değiştirilmesinin ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmanın önemini savundu. Bu konuda ne kadar haklı olduğunu ise 8000’i aşan hasta sayısıyla ve toplam hasta sayısının % 85 ini zayıflatarak gösterdi.
Anti-aging (yaşlanmak ama ihtiyarlamamak) alanında sertifikaya sahip olan sağlıklı yaşam koçu Dyt. Ahmet GÜRAPAYDIN, halkımızı sağlık konusunda bilinçlendirmek amacıyla görsel medyada programlar, basın açıklamaları ve belge dergisinde sağlık sayfası yazarlığı yapmaktadır.