tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Diyetisyen Büşra DAYIOĞLU – Novafertil Tüp Bebek Merkezi

1994 yılında Konya Meram’da doğdu.

İlkokul ve ortaokulu Vakıfbank İlkokulu’nda, lise eğitimini Karatay TOKİ Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu.
2016 yılında ”İstanbul Beykoz İlçesi’nde Yaşayan 0-2 Yaş Arası Çocuğu Olan Annelerin Anne Sütü ve Tamamlayıcı Beslenme Konusunda Bilgi, Tutum ve Davranışlarının Değerlendirilmesi” konusunda araştırma yaptı.
Tezini 2017 yılında ”Tip 2 Diyabetli Bireylerin Beslenme Bilgi Düzeylerinin Belirlenmesi ve Saptanması” konusu üzerine yaptı.

Stajlarını;

Gönüllü Stajlarım : Dr. Portakal Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde ve Selçuklu Toplum Sağlığı Merkezi’nde 1’er ay süreyle tamamladı.

Toplu beslenme sistemleri stajını; ISS Başakşehir Doğa Koleji ve ISS Medipol Mega Hastaneler Kompleksi’nde,
Klinik çocuk stajını; Özel Nisa Hastanesi ve İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde,
Klinik erişkin stajını; Medipol Esenler Hastanesi ve Medipol Mega Hastaneler Kompleksi’nde,
Elektif stajını ise Medipol Mega Hasteneler Kompleksi’nde 1’er ay süreyle yaptı.
2013 ve 2014 yılında Konya’da yapılan ”Gündemimiz Beslenme Sempozyumuna” katıldı.
2015 yılında irene academy tarafından İstanbul’da düzenlenen Kardiyometabolik Sendrom Okulunun 1. bölümü olan ‘İnsülin Direnci’ adlı eğitime katıldı.
2016 yılında Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde düzenlenen ”Spastik Kolit, Çölyak vb. &FODMAPs ve Ötesi Konferansı” etkinliğine katıldı.
2017 yılı mart ayı başlarında TSC Yönetim Sistemleri Akademisi tarafından düzenlenen ”ISO 22000 : 2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, FSSC 22000 Gıda Güvenliği Sistem Sertifikasyonu ve BRC Gıda Güvenliği Global Standartı” eğitimlerine katılmıştır. Mart ayı sonlarında T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurumu’nun destekleriyle Yükseliş İktisadi ve Stratejik Araştırmalar Vakfı tarafından Ankara’da düzenlenen ”5. Fetal Hayattan Çocukluğa İlk 1000 Gün Gebe ve Çocuk Beslenmesi Kongresine” katıldı.
2017 mayıs ayının başlarında İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü ve MEDSAY tarafından düzenlenen ” IV. Sağlık Yönetimi Öğrenci Kongresine” katıldı. Mayıs ayı sonlarında Acıbadem Üniversitesi tarafından İstanbul’da düzenlenen ”6. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu 1. Yaşam İçin Beslenme ve Spor Kongresine, Obezite Diyetisyenliği ve Sporcu diyetisyenliği Kursu”na katıldı.
Şu anda Konya Novafertil Tüp Bebek Merkezi diyet polikliniğinde hizmet vermektedir.

2017 Ekim itibariyle Selçuk Üniversitesi Beslenme Eğitimi bilim dalında yüksek lisansa başlamıştır.

 

Bir cevap yazın