tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Beypazarı diyet – Dyt. Burcu Demirkol

Neden Beslenme Danışmanı?

Her bireyin yaşam tarzı, beslenme alışkanlığı, metabolizma hızı, günlük ihtiyaç duyduğu enerji miktarı birbirinden farklıdır. Bu yüzden kişilerin, kilo kontrolünü sağlayabilmesi ve sağlıklı beslenebilmesi için kendine özel bir beslenme programının bulunması gerekir.

Beslenme Danışmanı & Diyetisyen kişiye özel beslenme programlarının hazırlanmaktadır.

Kişilerin sağlıklı beslenmesini ve kilo kontrolünü sağlayabilmesini amaçlayan bir hizmettir. Bireylerin dengeli ve yeterli beslenmesi sağlanarak, yaşam kaliteleri arttırılmaktadır. Beslenme danışmanlığı hizmeti  ile kişilerin, sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmesi sağlanmaktadır.

Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için kişilerin hem fizyolojik hem de psikolojik olarak sağlıklarına dikkat etmesi gerekmektedir. Aktif bir spor hayatına sahip olmak ve kişilerin sağlıklı bir beslenme programını uygulaması, sağlıklı bir yaşam sürmenin olmazsa olmazıdır. Sağlıklı beslenme, son derece kapsamlı bir konudur. Sağlıklı beslenme adına çok sayıda genel bilgi olmasına karşın, kişilerin tüketmesi gereken besinler kişiye özel olarak hazırlanmalıdır.

Günümüzde giderek artan kanser, şeker hastalığı ve bu gibi ciddi hastalıkların temeli sağlıklı beslenmedir. Beslenmesine dikkat etmeyen ve sağlıksız yiyecekleri sıklıkla tüketen kişilerde birtakım rahatsızlıkların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Kişilerin zamana karşı adeta bir yarış içerisinde olduğu günümüz koşullarında, tüketilen besinler de daha çok hazır gıdalar ve fast food tarzı yiyecekler üzerine olmaya başlamıştır. Bu gibi yiyecekler kişilerin hızlı bir şekilde kilo olmasına ve sağlıklarının da tahribata uğramasına neden olur. Sağlıklı beslenme, günlük hayatta yaşanılan stresin etkilerini azalttığı gibi aynı zamanda kişilerin daha dinç ve enerjik olmasına da olanak tanır.

Hizmetlerimiz;

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Bireysel Beslenme Danışmanlığı

Hastalıklarda Beslenme Danışmanlığı

Okul Dönemi Çocuklarda Beslenme Danışmanlığı

Gebelik Öncesi, Gebelikte ve Emzikli Dönemde Beslenme Danışmanlığı

Menopozda Beslenme Danışmanlığı

Gsm : 0546 815 62 58

Mail : burcudemirkol06@gmail.com

Adres : Başağaç Mahallesi, Mevlana Celaleddin Caddesi, No:18 Beypazarı / Ankara