tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Diyetisyen Miray Türker Kaya – Psikofit beslenme ve diyet ve psikoterapi merkezi

Eskiden obez olan Diyetisyen Miray Türker Kaya kilo verme süreci yaşadıkları ve üniversite eğitimini birleştirmiştir.

Psikofit Beslenme Diyet ve Psikoterapi Merkezini eşi Uzman Psikolog Furkan Kaya ile kurmuştur.Diyette ve psikolojide öncü niteliğinde uygulamalarıyla Mersinde hizmet vermektedir.

PsikoFit Beslenme Diyet ve Psikoterapi Merkezi

Biz kimiz ve Ne iş yaparız ?

Beslenmek en temel ihtiyaçlarımızdan biridir ama bazılarımız bu ihtiyacı giderirken aşırı yeme, takıntılı yeme, tıkınırcasına yeme gibi sağlıklı olmayan davranışlar sergilerler. Besinler ve ruhsal dünya arasında bağ vardır. Kimileri sadece doymak için, kimileri stres atmak, kimileri öfkesiyle baş etme yöntemi olarak yeme davranışında bulunurlar. İnsanlar onları rahatsız eden, onlara yük olan duyguları doğru bir şekilde boşaltamadığında bu durum ortaya çıkar. Psikolojik olarak kendimizi rahatlatamadığımız sürece, yaptığımız diyetler kısa vadede ise yarar gibi gözükse de uzun vadede bir işlerliği yoktur.

Biz Psikofit ailesi olarak uzman Diyetisyen ve Psikolog kadromuzla danışanlarımızın bedensel, zihinsel ve duygusal süreçlerini bir bütün olarak ele alınması gerektiğini savunuyoruz.Ayrıca farklı uzmanlık alanları ile Psikologlarımız; hayatta karşılaştığı sorunlarla baş etme gücü yetersiz kalmış, ruh ve beden işlevselliği açısından izole hale gelmiş ya da çözümsüz hisseden siz danışanlarımız için, iş birliği ve karşılıklı empati çerçevesinde sürdüreceğimiz psikoterapi süreçlerinde olmak istediğiniz ve yaşamdaki tam potansiyelini kullanabilen sizi yeniden keşfetmeyi sağlayarak  bu edinimi yaşam boyu hayatiniza yerleştirmeyi amaçlıyoruz.

Mersin diyetisyen alanında Diyetisyen Miray Türker Kaya hizmet vermektedir.

Mersin psikolog alanında uzmanlarımız Uzman Psikolog Furkan Kaya, Psikolog Pınar Şimşek, Psikolog Cansu Sünbül hizmet vermektedir.

Mersinde uzmanlarla psikoterapi ile diyet alanında ilk ve tek merkezdir.

Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları

DİYETİSYEN HİZMETLERİMİZ
Bireysel Beslenme Danışmanlığı
Psikoterapi İle Diyet
Sağlıklı Zayıflama Programı
Kilo Aldırma Programı
Yeme Bozuklukları Tedavisi
Hastalıklarda Beslenme Tedavisi
Gebelik-Emziklilikte Beslenme
Emzirme Döneminde Sağlıklı Zayıflama
Bebek Beslenmesi
Çocuk & Ergen Beslenmesi
Sporcu Beslenmesi
Kurumsal Beslenme Danışmanlığı