tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Diyetisyen – Ankara

Gazi Anadolu Lisesi’nden mezun olan Uzm.Dyt.Hatice İlkhan, lisans eğitimini Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü 2004 yılında burslu olarak tamamlamıştır. Üniversite eğitimi boyunca Başkent Üniversitesi Hastanesi bünyesinde klinik, poliklinik, endokrin, kadın doğum, enteral-parenteral nutrisyon ve kurum alanlarında, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi’nde bebek ve çocuk beslenmesi ve metabolik hastalıklar üzerine çalışmış; bitirme tezini, “Adolesanlarda Yeme Bozukluları” üzerine yapmıştır. Yüksek lisans eğitimine Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü –Beslenme Bilimleri Ana Bilim Dalında devam etmiş ve “Özel Bir Spor Merkezine Başvuran Yetişkinlerde Vitamin, Mineral ve Besin Destekleri Kullanım Durumunun Saptanması” tezi ve “Flavonoidlerin Sağlık Üzerinde Etkisi” konulu semineri ile uzman diyetisyen ünvanını almıştır.

2004 yılında Prof.Dr.Osman Müftüoğlu Yaşasın Hayat Klinik’iğinde mesleki hayatına başlamış sonrasında aynı ekip ile Renewaclub – Wellness Clinic bünyesinde çalışmaya devam etmiştir. Yetişkinlerde sağlıklı zayıflama programları, sporcu beslenmesi, gebelik ve emzirme dönemlerinde beslenme, gençlerde doğru beslenme eğitimleri, özel durumlarda beslenme alanlarında danışmanlık yapmasının yanı sıra 2 yıl süresince Réne DaySPA departmanında SPA yöneticiliği görevini de sürdürmüştür.

Renewaclub Life Time dergisinde yer alan düzenli yazılarına ek olarak Elle, Cosmopolitan, Hey Girl, All gibi çok sayıda magazin dergilerinde mesleki yazılarına zaman içerisinde yer verilmiştir.

Bir cevap yazın