• dytali@gmail.com
  • Site Editörü Diyetisyen Ali YÖRÜMEZ 0535 649 29 03

HABER DETAYI

12 Ekim 2017 12:14

Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursu

Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursu
Davet

Değerli Meslektaşlarım,

Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Derneği (MBCDD) olarak, 04-05 Kasım 2017 tarihlerinde  ‘‘METABOLİK VE BARİATRİK CERRAHİ DİYETİSYENLİĞİ KURSU”nu RENAISSANCE ISTANBUL POLAT BOSPHORUS HOTEL ’inde düzenliyoruz.

Metabolik ve bariatrik cerrahisi günümüzde, morbid obez hastalar arasında ağırlık kaybının sürdürülmesinde en etkili yöntemdir. Çok sayıdaki ko-morbid koşullarıyla ilişkilendirilen aşırı şişmanlık, hastalığın erken safhalarında ve bir dereceye kadar olan kilo kaybı ile iyileştirilebilmektedir. Morbid obezite için yaygın medikal tedavi (diyet, fiziksel aktivite, davranış değişikliği, ilaç vb.) ile olumlu sonuç alınması güçtür. Bu nedenle, günümüzde metabolik ve bariatrik cerrahi, morbid obez hastalar arasında ağırlık kaybının gerçekleştirilmesinde en etkili yöntem olarak kabul edilmektedir.

Bilgi ve deneyimlerimizi paylaşacağımız, farklı disiplinlerden uzman akademisyenlerimizin katkıları ile zenginleşecek kursumuza bu konuda çalışan ya da ilgi duyan doktor, diyetisyen, psikolog, hemşire, fizyoterapistler, beslenme ve diyetetik bölümü son sınıf ve lisansüstü öğrencileri ile tüm sağlık profesyonellerini kursumuza bekliyoruz.

Destek ve katılımlarınızı bekler, teşekkürlerimi sunuyorum.

Prof. Dr. Mustafa TAŞKIN
METABOLİK VE BARİATRİK CERRAHİ DİYETİSYENLİĞİ KURSU BAŞKANI

Kongre Resmi web sitesi : http://www.bariatrikdiyetisyenligikursu2017.org/

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.