• dytali@gmail.com
  • Site Editörü 0535 649 29 03

II. İstanbul Ulusal Beslenme & Diyetetik Kongresi

2,691 ZİYARETÇİ
  • EKLENME TARİHİ: 24 Ağustos 2017 23:12
  • TARİH: 23-26 Kasım 2017
  • WEB ADRESİ: ibdk2017.org
  • ORGANİZATÖR: Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • YER: İstanbul Ataşehir Silence Hotel

ETKİNLİK HAKKINDA

 

Davet Mektubu

Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenmenin, obezite dâhil, hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde ilk sırada yer alan yaşam tarzı değişikliğinin en önemli bileşeni olduğu yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır. Beslenme alanında yapılan bu araştırmalarla beslenme bilim dalı için yeni kapılar aralanmakta ve bu yeni bilgileri yakından takip etmek ve bu değişiklikleri uygulamak, beslenme ve diyetetik alanındaki tek profesyonel olarak biz diyetisyenlerin sorumluluk üstlenmesi gereken bir konudur.

Beslenme alanındaki yeni bilgileri paylaşmak amacıyla ilki İstanbul Haliç Üniversitesi tarafından Nisan 2015 tarihinde düzenlenmiş olan I. İstanbul Ulusal Beslenme & Diyetetik Kongresi’nin ikincisini; Okan Üniversitesi olarak gerçekleştirmek ve bu kongreyi gelenekselleştirmek arzusundayız.

Bu nedenle, Türkiye Diyetisyenler Derneği ve Obezite Diyetisyenliği Derneklerinin katkılarıyla Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme & Diyetetik Bölümü olarak,  II. İstanbul Ulusal Beslenme & Diyetetik Kongresini,  hayata geçirmek için hazırlıklarımızı yapıyoruz. 23-26 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul Ataşehir Silence Hotel’de  gerçekleştirmeyi düşündüğümüz kongremizde; 20 Ocak 2017 tarihinde Türkiye Diyetisyenler Derneği İşbirliği ile yapmış olduğumuz  “Besin Değişimleri Konsensus Çalıştayı”nın sonuçları sunulacaktır.

Ayrıca kongrenin son günü gerçekleştirilmesi düşünülen
Karbonhidrat Sayımı Kursu ile birlikte oksidatif stres,
antioksidanlar,
fitoterapi,
nutrigenomik,
obezite,
enteral parenteral beslenme,
son yıllarda kullanılan özel diyetler,
fetal programlama,
diyabet ve tatlandırıcılar vb. konular tartışılacaktır.

23-26 Kasım 2017 tarihleri arasında tarihi birikimi ve doğal güzellikleriyle dünyanın en büyüleyici kenti İstanbul’da düzenleyeceğimiz,  II. İstanbul Ulusal Beslenme ve Diyetetik Kongresi” nde birlikte olabilmek dileğiyle.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. M. Emel Tüfekçi Alphan
Kongre Başkanı

 

beslenme ve diyetetik kongresi