• dytali@gmail.com
  • Site Editörü 0535 649 29 03

Hastalıklarda Güncel Nütrisyon Yaklaşımları Sempozyumu 2017

1,002 ZİYARETÇİ
  • EKLENME TARİHİ: 24 Ağustos 2017 23:24
  • TARİH: 13-14 Ekim 2017
  • WEB ADRESİ: http://gulhanehgnysempozyumu.com/
  • ORGANİZATÖR: SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi
  • YER: SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi

ETKİNLİK HAKKINDA

HASTALIKLARDA GÜNCEL NÜTRİSYON YAKLAŞIMLARI SEMPOZYUMU

SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 13-14 Ekim 2017 tarihleri arasında “Hastalıklarda Güncel Nütrisyon Yaklaşımları Sempozyumu”nun birincisi düzenlenecektir.

Ankara’da ve ülkemizin çeşitli illerinde görev yapan diyetisyenler, hekimler, hemşireler ve eczacıların katılacaktır. Ayrıca, Beslenme ve Diyetetik Bölümlerinin 3. ve 4. sınıf öğrenciler, Tıp Fakültesi ve Hemşirelik öğrencilerinin de katılımları planlanmaktadır.

Sempozyumumuzda,

*Hastalıklarda güncel nütrisyon yaklaşımlarını, kanıta dayalı bilgiler doğrultusunda gözden geçirilirken, tüm sağlık çalışanlarını bir araya getirerek multidisipliner çalışmanın önemine de dikkat çekilmesi amaçlanmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda;
* etik,
* etkili iletişim,
* obezite,
* mikrobiyata,
* diabet,
* enteral nütrisyon,
* parenteral nütrisyon, geriatride nütrisyon, cerrahide nütrisyon, yoğun bakımda nütrisyon, onkolojide nütrisyon, organ transplantasyonlarında nütrisyon,
* akılcı enteral/parenteral ürün kullanımı,
* çocuk hastalarda beslenme, öğün sıklıkları gibi konulardaki güncel nütrisyon yaklaşımlarını, her biri konularında deneyimli uzman konuşmacıların yer aldığı oturumlar planlanmıştır.

SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak, böyle büyük bir organizasyonun düzenleyicisi ve ev sahipliğini yapacak olmaktan ve bu alanda ülkenin dört bir yanından gelecek olan sağlık profesyonellerini ağırlamaktan gurur duyacağımız sempozyumumuzun kayıt ve bilimsel aktivitelerini http://gulhanehgnysempozyumu.com/ adresinden takip edebilirsiniz. Kongremize katkı ve desteklerini bekliyoruz.

bilimsel_program
bilimsel_program