Futbol ve Spor Beslenmesi Sempozyumu

55 ZİYARETÇİ
  • EKLENME TARİHİ: 26 Kasım 2017 13:46
  • TARİH: 08-10 Ocak 2018
  • WEB ADRESİ: futboldabeslenme.com
  • ORGANİZATÖR: 312 424 00 19
  • YER: Antalya

ETKİNLİK HAKKINDA

FUTBOL VE SPOR BESLENMESİ SEMPOZYUMU HAKKINDA

Spor beslenmesi bilim alanı; elli yıllık çok yeni bir araştırma geçmişine rağmen, hızla büyümeye devam etmektedir. Olimpiyat sloganı olan Citius, Altius, Fortius’a (daha hızlı, daha güçlü, daha yüksek) uygun olarak, spor beslenmesinin geleneksel araştırma odak noktası sporcunun en üst düzey performansa erişmesini sağlamaktır. Bu perspektifle; birçok araştırmacı egzersiz performansını artıracak beslenme öğelerini ve/veya yorgunluğu azaltabilecek, performansı iyileştirebilecek ergojenik yardımcıları araştırmaktadır.

Futbolcuların beslenmesi de optimal performans açısından son derece önemlidir. Antrenman yapan futbolcuların en önemli destekleyicisi spor beslenmesidir. Spor Beslenmesi futbolcuların antrenman ve/veya maçta gereksinim duydukları sıvı, besinin türü, miktarı, karbonhidrat, protein ve yağlar gibi organik maddeler ile birlikte; vitaminler, mineraller, suplementler ile besin öğeleriyle ilgili konuları incelemektedir.

Bu sempozyum, özellikle spor beslenme uzmanlarını, diyetisyenleri, öğrencileri, antrenör/teknik direktörleri ve diğer spor ile beslenme alanında çalışan profesyonelleri ilgilendirmekte olup, en üst düzeyde ve güncel bilgileri içermektedir. Konularında uzmanlaşmış ve önde gelen isimleri içeren Futbol ve Spor Beslenmesi Sempozyumu size eşsiz ve donanımlı bir eğitim verebilmek amacıyla düzenlenmektedir. Spor beslenmesi konusunda dünyadaki son yenilikleri öğrenmek ve deneyim sahibi olmak, bu alanda yapılan bilimsel çalışmaları öğrenip meslek yaşamınızda kullanmayı istiyorsanız sempozyuma katılmanızı öneririz.

Futbol ve Spor Beslenmesi Sempozyumu Antalya’da Granada Luxury Belek Otel’de 8-10 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Bu Sempozyumun amacı; Futbolda; beslenme bilimi ile spor uygulaması arasındaki boşluğu doldurmak, bu alanda çalışan ve çalışmak isteyen uzmanların donanımını güncel bilgilerle artırmaktır.

Bu üç günlük etkinlik, beslenme bilimlerinden gelen son bulguları ve sahadaki en pratik uygulamaları içermektedir.

Antalya’da eşsiz bir ortamda, en son bilimsel bilgilerin ışığı altında sizleri de görebilmeyi çok istiyoruz.

Antalya’da buluşmak dileğiyle…

KAYDOL