• dytali@gmail.com
  • Site Editörü 0535 649 29 03

Diyet Fest – İstanbul 2018

1,283 ZİYARETÇİ
  • EKLENME TARİHİ: 2 Mart 2018 16:11
  • TARİH: 5-6 Mayıs 2018
  • WEB ADRESİ: www.diyetfest.com
  • ORGANİZATÖR: Uzm. Dyt. Samet YAĞLI
  • YER: Kemerburgaz Forestanbul - İstanbul

ETKİNLİK HAKKINDA

Değerli Meslektaşlarım,

5-6 Mayıs 2018’de gerçekleşecek Diyet Fest, Türkiye’nin en büyük sağlıklı yaşam festivali olacak. Doğa ve macera parkı Kemerburgaz Forestanbul’da gerçekleşecek olan Diyet Fest biletleri, Biletix’te satışına devam ediyor. Bilet gelirleri ise ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak ulaşması adına, rahmetli Prof. Dr. Ayşe Baysal Hocamızın kurduğu Besvak’ a bağışlanacaktır.

Cumartesi akşam Edis konseri, pazar akşam Ozan Çolakoğlu performansı ile renklendireceğimiz festivalimiz, 65.000m2 alanıyla;  macera parkurlarından, çocuk oyun alanlarına, workshoplardan, diyetisyen söyleşilerine ev sahipliği yapacak. Festival alanına, İstanbul’da 8 ana noktadan ücretsiz ringlerle de ulaşım sağlanabilecek. 0-12 yaşın ücretsiz girebileceği Diyet Fest’te ister ailenizle, ister arkadaşlarınızla keyifli bir hafta sonu sizleri bekliyor.

Malumunuz mesleğimiz, farklı meslek grupları, sözüm ona yaşam koçları ve sosyal medya fenomenleri tarafından yapılmaya çalışılmakta. Halkımız, diyetisyencilik oynayan bu insanlar yüzünden diyeti, aç kalınan, zahmetli ve uzak durulacak bir şey olarak görüyorlar. Ancak Diyet Fest’ te hem basına hem ziyaretçilere diyetin gerçek anlamını yani diyetin, sağlığı korumak ya da düzeltmek amacıyla uygulanan beslenme düzeni olduğunu anlatacağız. Beslenmenin bir bilim dalı olduğunu, sadece zayıflamadan ibaret olmadığını anlatacağız. Diyetisyenlerin önemini vurgulayacağız.

Siz değerli meslektaşlarımızı da Diyet Fest’ te görmek isteriz. Gönül isterdi ki herkese davetiye gönderip ücretsiz katılımınızı sağlayalım. Ancak sizlerin alacağı her bir bilet desteğiyle, onlarca beslenme ve diyetetik okuyan ihtiyaç sahibi öğrenci maddi destek alacak.

Sağlıkla kalın. Diyet Fest’ te görüşmek ümidiyle.

Uzm. Dyt. Samet YAĞLI
www.diyetfest.com
www.biletix.com/etkinlik-grup/144095536/TURKIYE/tr